Nature Blog (2.0.1) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Header
fr: Entête

en: Right Sidebar
fr: Barre latérale droite

en: Tabs
fr: Onglets

en: Left Sidebar
fr: Barre latérale gauche

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Front Page Slideshow
fr: Diaporama de la page d'accueil

en: Nature
fr: Nature (vert)

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Linkedin
fr: LinkedIn

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
