Nature Blog (2.0.1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Navigation
id: Navigasi

en: Right Sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Tabs
id: Tab

en: Left Sidebar
id: Bilah Sisi Kiri

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Page Top
id: Kehalaman Atas

en: Page Bottom
id: Kehalaman Bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
