Nature Blog (2.0.1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر
