Navigation (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Administration
fa: مدیریت

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته

en: Back
fa: بازگشت

en: Help
fa: راهنما

en: Region
fa: ناحیه

en: Menu
fa: قائم

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Create
fa: ایجاد

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: صافی

en: Media
fa: رسانه

en: Display title
fa: نمایش عنوان

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Log out
fa: خروج

en: Extend
fa: توسعه

en: Plugin
fa: افزونه

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Menus
fa: قائمها

en: Edit profile
fa: تدوین پروفایل

en: About
fa: درباره

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: Restricted to certain pages
fa: محدود یه صفحه‌های خاص

en: Collapse
fa: افتاده

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: View profile
fa: دیدین معلومات شخصی

en: Admin info
fa: اطلاعات مدیر

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه

en: Broken/Missing
fa: شکسته/مفقود
