Navigation (1.0.0-beta2) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Shortcuts
bn: শর্টকাট সমূহ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট
