Navigation (1.0.0-beta2) - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Weight
hi: मान

en: Category
hi: वर्ग

en: Back
hi: वापस

en: Help
hi: मदद

en: Core
hi: कोर

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Create
hi: बनाएँ

en: Footer
hi: पादलेख

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Media
hi: मीडिया

en: Display title
hi: प्रदर्शन शीर्षक

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Extend
hi: विस्तार

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Shortcuts
hi: अल्प मार्ग

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Menus
hi: मेनू

en: About
hi: के बारे में

en: User account
hi: सदस्य खाता

en: My Account
hi: मेरा खाता

en: Not restricted
hi: प्रतिबंधित नहीं

en: Restricted to certain pages
hi: कुछ पन्नों के लिए प्रतिबंधित

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Admin info
hi: व्यवस्थापक जानकारी

en: Visibility Conditions
hi: दृश्यता की स्थिति

en: Visibility Condition
hi: दृश्यता स्थिति

en: Context assignments
hi: संदर्भ  के कार्य

en: Show for the listed pages
hi: सूचीबद्ध पृष्ठों के लिए दिखाएँ

en: Broken/Missing
hi: टूटा/अनुपस्थित

en: The "%plugin_id" was not found
hi: "%plugin_id" नहीं मिला
