Navigation (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Back
it: Indietro

en: Help
it: Aiuto

en: Region
it: Regione

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Files
it: File

en: Create
it: Crea

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Visibility
it: Visibilità

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Display title
it: Titolo mostrato

en: Navigation
it: Navigazione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Log out
it: Esci

en: Extend
it: Estendi

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: Blocks
it: Blocchi

en: Menus
it: Menù

en: Edit profile
it: Modifica il profilo

en: About
it: Informazioni

en: User account
it: Profilo utente

en: Starting level
it: Livello di partenza

en: My Account
it: Il mio account

en: Not restricted
it: Non limitato

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine

en: Collapse
it: Raggruppa

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: View profile
it: Vedi il profilo

en: Edit user account
it: Modifica il profilo utente

en: Admin info
it: Informazioni amministratore

en: Visibility Conditions
it: Condizioni di visibilità

en: Visibility Condition
it: Condizione di visibilità

en: Context assignments
it: Assegnamenti contesto

en: Show for the listed pages
it: Mostra nelle pagine elencate

en: Hide for the listed pages
it: Nascondi nelle pagine elencate

en: Maximum number of levels
it: Numero massimo di livelli

en: Menu levels
it: Livelli menu

en: Broken/Missing
it: Rotto/Mancante

en: The "%plugin_id" was not found
it: Il "%plugin_id" non è stato trovato
