Navigation (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Administration
nl: Beheer

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Back
nl: Terug

en: Core
nl: Kern

en: Region
nl: Gebied

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Files
nl: Bestanden

en: Create
nl: Aanmaken

en: Footer
nl: Voet

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Roles
nl: Rollen

en: Display title
nl: Titel weergeven

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Extend
nl: Uitbreiding

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Shortcuts
nl: Snelkoppelingen

en: Blocks
nl: Blokken

en: Menus
nl: Menu's

en: Edit profile
nl: Profiel bewerken

en: About
nl: Over

en: Logo options
nl: Logo-opties

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Starting level
nl: Startniveau

en: My Account
nl: Mijn account

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: Restricted to certain pages
nl: Beperkt tot bepaalde pagina's

en: Default logo
nl: Standaardlogo

en: Custom logo
nl: Aangepast logo

en: Collapse
nl: Inklappen

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Navigation Settings
nl: Navigatie-instellingen

en: View profile
nl: Profiel bekijken

en: Navigation settings
nl: Navigatie-instellingen

en: Edit user account
nl: Gebruikersaccount aanpassen

en: Admin info
nl: Beheerinformatie

en: Visibility Conditions
nl: Zichtbaarheidsvoorwaarden

en: Visibility Condition
nl: Zichtbaarheidsvoorwaarde

en: Context assignments
nl: Context-toewijzingen

en: Show for the listed pages
nl: Tonen op deze pagina's

en: Hide for the listed pages
nl: Verbergen op deze pagina's

en: Maximum number of levels
nl: Maximaal aantal niveaus

en: Menu levels
nl: Menuniveaus

en: Broken/Missing
nl: Defect/Ontbreekt

en: Hide logo
nl: Logo verbergen

en: @label (disabled)
nl: @label (uitgeschakeld)

en: Initial visibility level
nl: Initiëel zichtbaarheidsniveau

en: Number of levels to display
nl: Aantal te tonen niveaus

en: This maximum number includes the initial level.
nl: Dit maximum is inclusief het intitiële niveau.

en: The "%plugin_id" was not found
nl: De plugin '%plugin_id' is niet gevonden

en: Navigation logo
nl: Navigatie-logo

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
nl: Weet u zeker dat u @entity-type %label wilt verwijderen uit de regio %region?

en: The @entity-type %label has been removed from the %region region.
nl: @entity-type %label is verwijderd uit de regio %region.

en: Collapse sidebar
nl: Zijbalk inklappen

en: Expand sidebar
nl: Zijbalk uitklappen

en: New administration navigation
nl: Nieuwe beheernavigatie

en: Navigation blocks
nl: Navigatieblokken

en: Configure different settings for the Navigation module.
nl: Afwijkende instellingen voor de Navigation-module instellen.

en: Manage navigation blocks.
nl: Navigatieblokken beheren.

en: Access navigation bar
nl: Toegang tot de navigatiebalk

en: Administer navigation blocks
nl: Navigatieblokken beheren

en: Select Navigation logo handling
nl: Kies verwerking van navigatie-logo

en: Maximum file sizes (bytes)
nl: Maximale bestandsgrote (bytes)

en: Choose logo handling
nl: Kies logo-verwerking

en: Recommended image dimension 40 x 40 pixels.
nl: Aanbevolen bestandsformaat 40 x 40 pixels.

en: Choose custom logo
nl: Eigen logo kiezen

en: Administrative toolbar content
nl: Beheer-werkbalk inhoud

en: Administrative toolbar footer
nl: Beheer-werkbalk footer

en: More actions
nl: Meer acties
