Navigation (1.0.0-beta2) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Administration
ro: Administrare

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Back
ro: Înapoi

en: Help
ro: Ajutor

en: Core
ro: Nucleu

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Files
ro: Fișiere

en: Create
ro: Crează

en: Footer
ro: Subsol

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: Navigation
ro: Navigator

en: Provider
ro: Furnizor

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Extend
ro: Extindeți

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Menus
ro: Meniuri

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: About
ro: Despre

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Starting level
ro: Nivel de pornire

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini

en: Collapse
ro: Restrângeți

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: View profile
ro: Vezi profilul

en: Edit user account
ro: Editați contul de utilizator

en: Admin info
ro: Informație pentru administrator

en: Visibility Conditions
ro: Condiții de vizibilitate

en: Visibility Condition
ro: Condiție de vizibilitate

en: Context assignments
ro: Misiuni context

en: Show for the listed pages
ro: Afișați pentru paginile enumerate

en: Hide for the listed pages
ro: Ascundeți pentru paginile enumerate

en: Maximum number of levels
ro: Număr maxim de nivele

en: Menu levels
ro: Nivelele meniului

en: Broken/Missing
ro: Deteriorat/Lipsă

en: @label (disabled)
ro: @label (dezactivat)

en: Initial visibility level
ro: Nivel de vizibilitate inițial

en: Number of levels to display
ro: Numărul de nivele de afișat

en: This maximum number includes the initial level.
ro: Acest număr maxim include nivelul inițial.
