Navigation (1.0.0-beta3) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Back
hu: Vissza

en: Help
hu: Súgó

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Region
hu: Régió

en: Menu
hu: Menü

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Configure
hu: Beállít

en: Files
hu: Fájlok

en: Create
hu: Létrehozás

en: Footer
hu: Lábléc

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: Media
hu: Média

en: Display title
hu: Cím megjelenítése

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Extend
hu: Bővítés

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Shortcuts
hu: Gyorshivatkozások

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Menus
hu: Menük

en: Edit profile
hu: Profil szerkesztése

en: About
hu: Leírás

en: Logo options
hu: Logó lehetőségek

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Starting level
hu: Kezdőszint

en: My Account
hu: Saját adatok

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: Default logo
hu: Alapértelmezett logó

en: Custom logo
hu: Egyéni logó

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Navigation Settings
hu: Navigációs beállítások

en: View profile
hu: Profil megtekintése

en: Edit user account
hu: Felhasználói fiók szerkesztése

en: Admin info
hu: Adminisztrátori információ

en: Visibility Conditions
hu: Láthatóság feltételei

en: Visibility Condition
hu: Láthatóság feltétele

en: Context assignments
hu: Kontextus összerendelések

en: Show for the listed pages
hu: Megjelenítés a felsorolt oldalakon

en: Hide for the listed pages
hu: Elrejtés a felsorolt oldalakon

en: Maximum number of levels
hu: Szintek maximális száma

en: Menu levels
hu: Menüszintek

en: Broken/Missing
hu: Sérült/Hiányzó

en: Hide logo
hu: Logó elrejtése

en: @label (disabled)
hu: @label (letiltott)

en: Initial visibility level
hu: Kezdetben látható szint

en: Number of levels to display
hu: Megjelenítendő szintek száma

en: This maximum number includes the initial level.
hu: A szintek számának legfelső határa, beleértve a kiinduló szintet is.

en: The "%plugin_id" was not found
hu: %plugin_id nem található

en: New administration navigation
hu: Az adminisztrációs felület új navigációja

en: Navigation blocks
hu: Navigációs blokkok

en: Configure different settings for the Navigation module.
hu: A <em>Navigation</em> modul különböző beállításainak módosítása.

en: Manage navigation blocks.
hu: Navigációs blokkok kezelése.

en: Access navigation bar
hu: Navigációs sáv elérése

en: navigation blocks
hu: navigációs blokkok
