Navigation (1.0.0-beta3) - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Weight
cy: Pwysau

en: Category
cy: Categori

en: Help
cy: Cymorth

en: Core
cy: Craidd

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Menu
cy: Dewislen

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Create
cy: Creu

en: Footer
cy: Troedyn

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Log out
cy: Allgofnodi

en: Blocks
cy: Blociau

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Logo options
cy: Dewisadau logo

en: User account
cy: Cyfrif defnyddiwr
