Navigation (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: Back
tr: Geri

en: Help
tr: Yardım

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Files
tr: Dosyalar

en: Create
tr: Oluştur

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Roles
tr: Roller

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Media
tr: Medya

en: Display title
tr: Görünen başlık

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Log out
tr: Çıkış

en: Extend
tr: Modüller

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Edit profile
tr: Profili düzenle

en: About
tr: Hakkında

en: Logo options
tr: Logo seçenekleri

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Starting level
tr: Başlangıç düzeyi

en: My Account
tr: Hesabım

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: Restricted to certain pages
tr: Belli sayfalara kısıtlı

en: Default logo
tr: Varsayılan logo

en: Custom logo
tr: Özel logo

en: Collapse
tr: Daralt

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: View profile
tr: Profili gör

en: Edit user account
tr: Kullanıcı hesabını düzenle

en: Admin info
tr: Yönetici bilgisi

en: Visibility Conditions
tr: Görünürlük Koşulları

en: Visibility Condition
tr: Görünürlük Koşulu

en: Context assignments
tr: Bağlam atamaları

en: Show for the listed pages
tr: Listelenen sayfalar için göster

en: Hide for the listed pages
tr: Listelenen sayfalar için gizle

en: Maximum number of levels
tr: Maksimum seviye sayısı

en: Menu levels
tr: Menü seviyeleri

en: Broken/Missing
tr: Bozuk/Eksik

en: @label (disabled)
tr: @label (devre dışı)

en: Initial visibility level
tr: Başlangıçtaki görünürlük düzeyi

en: Number of levels to display
tr: Görüntülenecek düzey sayısı

en: This maximum number includes the initial level.
tr: Bu sayı üst sınırı, başlangıç düzeyini içerir.

en: The "%plugin_id" was not found
tr: "%plugin_id" bulunamadı
