Navigation (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (82 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: Back
uk: Назад

en: Help
uk: Довідка

en: Region
uk: Область

en: Menu
uk: Меню

en: User
uk: Користувач

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Files
uk: Файли

en: Create
uk: Створити

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Visibility
uk: Видимість

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: Media
uk: Медіа

en: Display title
uk: Показати заголовок

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Provider
uk: Постачальник

en: Log out
uk: Вихід

en: Extend
uk: Розширення

en: Plugin
uk: Плаґін

en: Shortcuts
uk: Швидкі кнопки

en: Blocks
uk: Блоки

en: Menus
uk: Меню

en: Edit profile
uk: Змінити профіль

en: About
uk: Про модуль

en: Logo options
uk: Варіанти логотипа

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: Starting level
uk: Початковий рівень

en: My Account
uk: Мій рахунок

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: Default logo
uk: Базовий логотип

en: Custom logo
uk: Власний логотип

en: Collapse
uk: Згорнути

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Navigation Settings
uk: Налаштування навігації

en: View profile
uk: Переглянути профіль

en: Navigation settings
uk: Налаштування навігації

en: Edit user account
uk: Редагувати обліковий запис користувача

en: Admin info
uk: Адміністративна інформація

en: Visibility Conditions
uk: Умови видимості

en: Visibility Condition
uk: Умова видимості

en: Context assignments
uk: Призначення контексту

en: Show for the listed pages
uk: Показати тільки для перелічених сторінок

en: Hide for the listed pages
uk: Приховати для перелічених сторінок

en: Maximum number of levels
uk: Максимальна кількість рівнів

en: Menu levels
uk: Рівні меню

en: Broken/Missing
uk: Пошкоджено/Втрачено

en: Hide logo
uk: Приховати логотип

en: @label (disabled)
uk: @label (вимкнено)

en: Initial visibility level
uk: Початковий рівень видимості

en: Number of levels to display
uk: Кількість рівнів для відображення

en: This maximum number includes the initial level.
uk: Ця максимальна кількість також включає в себе початковий рівень.

en: The "%plugin_id" was not found
uk: "%plugin_id" не знайдений

en: Navigation logo
uk: Навігаційний логотип

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити  @entity-type %label із області %region?

en: The @entity-type %label has been removed from the %region region.
uk: @entity-type %label: вилучено з області %region.

en: Collapse sidebar
uk: Згорнути бічну панель

en: Expand sidebar
uk: Розгорнути бічну панель

en: New administration navigation
uk: Нова адміністративна навігація

en: Navigation blocks
uk: Блоки навігації

en: Configure different settings for the Navigation module.
uk: Налаштування різних параметрів для модуля Навігація.

en: Manage navigation blocks.
uk: Керування блоками навігації.

en: Access navigation bar
uk: Доступ до панелі навігації

en: Administer navigation blocks
uk: Адміністрування блоків навігації

en: Select Navigation logo handling
uk: Вибір обробки навігаційного логотипа

en: Maximum file sizes (bytes)
uk: Максимальні розміри файлу (байти)

en: Choose logo handling
uk: Виберіть обробку логотипа

en: Recommended image dimension 40 x 40 pixels.
uk: Рекомендований розмір зображення 40 x 40 пікселів.

en: Choose custom logo
uk: Виберіть власний логотип

en: Administrative toolbar content
uk: Вміст панелі інструментів адміністрування

en: Administrative toolbar footer
uk: Нижня частина панелі інструментів адміністрування

en: More actions
uk: Більше дій
