Navigation Extra (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Enable
id: Aktifkan

en: Version
id: Versi

en: Overview
id: Sekilas

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Add new
id: Tambah baru

en: View
id: Lihat

en: link
id: tautan

en: Files
id: Berkas

en: Module
id: Modul

en: Items
id: Item

en: Navigation
id: Navigasi

en: Color
id: Warna

en: Users
id: Pengguna

en: Provider
id: Penyedia

en: Tools
id: Alat

en: Position
id: Posisi

en: Pattern
id: Pola

en: Source
id: Sumber

en: Missing
id: Hilang

en: Blocks
id: Blok

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Plugin settings
id: Pengaturan plugin

en: About
id: Tentang

en: Administration menu
id: Menu Administrasi

en: User menu
id: Menu pengguna

en: Recent content
id: Konten terbaru

en: Local Tasks
id: Tugas-tugas lokal

en: Layout Builder
id: Pembuat Tata Letak
