Navigation Extra Tools (1.1.0) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Administration
id: Administrasi

en: Views
id: View

en: Tools
id: Alat

en: Render cache
id: Merender cache

en: Reinstall modules
id: Instal ulang modul

en: Session viewer
id: Penampil sesi

en: Rebuild menu
id: Bangun ulang menu

en: Run cron
id: Jalankan cron

en: Run updates
id: Jalankan update

en: Execute PHP Code
id: Jalankan kode PHP

en: Theme registry
id: Registry tema

en: Devel settings
id: Pengaturan devel

en: Cron ran successfully.
id: Cron berhasil dijalankan.

en: Flush all caches
id: Kosongkan semua cache

en: Entity info
id: Info entitas

en: Rebuild theme registry
id: Bangun ulang registri tema

en: All caches cleared.
id: Semua cache dihapus.

en: Static caches
id: Cache statis

en: CSS and JavaScript cache cleared.
id: Cache CSS dan JavaScript dihapus.

en: Config editor
id: Editor konfigurasi

en: State editor
id: Editor status

en: Element Info
id: Info Elemen

en: Webprofiler settings
id: Pengaturan Webprofiler

en: Flush plugins cache
id: Kosongkan cache plugin

en: Flush static cache
id: Kosongkan cache statis

en: Flush routing and links cache
id: Kosongkan cache tautan dan rute

en: Flush render cache
id: Kosongkan cache render

en: Plugins cache cleared.
id: Cache plugin dihapus.

en: Static cache cleared.
id: Cache statis dihapus.

en: Routing and links cache cleared.
id: Cache perutean dan tautan dihapus.

en: Render cache cleared.
id: Cache render dihapus.

en: Devel Toolbar Settings
id: Pengaturan Toolbar Devel

en: Views cache cleared.
id: Cache view dihapus.

en: Flush twig cache
id: Kosongkan cache twig

en: Twig cache cleared.
id: Cache twig dihapus.

en: Theme Rebuild
id: Bangun Kembali Tema

en: Flush CSS and JavaScript
id: Kosongkan CSS dan JavaScript

en: Theme registry rebuilt.
id: Registri tema dibangun kembali.
