Navigation Extra Tools (1.1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Administration
pt: Administração

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Render cache
pt: Cache de renderização

en: Reinstall modules
pt: Reinstale os módulos

en: Session viewer
pt: Visualizador de sessão

en: Rebuild menu
pt: Reconstruir menu

en: Run cron
pt: Executar o cron

en: Run updates
pt: Executar atualizações

en: Execute PHP Code
pt: Executar código PHP

en: Theme registry
pt: Registo de tema

en: Devel settings
pt: Definições de desenvolvimento

en: Cron ran successfully.
pt: O cron completou a execução.

en: Flush all caches
pt: Esvaziar todas as caches

en: Entity info
pt: Informação da entidade

en: Rebuild theme registry
pt: Reconstruir registo do tema

en: All caches cleared.
pt: Todas as caches limpas.

en: Static caches
pt: Caches estáticos

en: CSS and JavaScript cache cleared.
pt: O cache de CSS e Javascript foi limpo.

en: Config editor
pt: Editor de configuração

en: State editor
pt: Editor de estado

en: Views cache cleared.
pt: A cache das views foi limpa.

en: Flush twig cache
pt: Limpar cache do Twig

en: Twig cache cleared.
pt: Cache do Twig limpo.

en: Theme Rebuild
pt: Reconstruír tema
