Navigation Extra Tools (1.2.0) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Administration
pt: Administração

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Render cache
pt: Cache de renderização

en: Reinstall modules
pt: Reinstalar módulos

en: Session viewer
pt: Visualizador de sessão

en: Rebuild menu
pt: Reconstruir Menu

en: Run cron
pt: Rodar cron

en: Run updates
pt: Rodar atualizações

en: Execute PHP Code
pt: Executar Código PHP

en: Theme registry
pt: Registro do tema

en: Devel settings
pt: Configurações do Devel

en: Cron ran successfully.
pt: O cron rodou com sucesso.

en: Flush all caches
pt: Limpar todos os caches

en: Entity info
pt: Informação da entidade

en: Rebuild theme registry
pt: Recriar registro de tema

en: All caches cleared.
pt: Todos os caches foram limpos.

en: Static caches
pt: Caches estáticos

en: CSS and JavaScript cache cleared.
pt: Cache de CSS e JavasScrip limpos.

en: Config editor
pt: Editor de configuração

en: State editor
pt: Editor de estado

en: Element Info
pt: Informação do elemento

en: Webprofiler settings
pt: Configurações Webprofiler

en: Flush plugins cache
pt: Limpar cache de plugins

en: Flush static cache
pt: Limpar cache estático

en: Flush routing and links cache
pt: Limpar cache de roteamento e de links

en: Flush render cache
pt: Limpar cache de renderização

en: Plugins cache cleared.
pt: Cache de plugins limpo.

en: Static cache cleared.
pt: Cache estático limpo.

en: Routing and links cache cleared.
pt: Cache de roteamento e links limpo.

en: Render cache cleared.
pt: Cache de renderização limpo.

en: Devel Toolbar Settings
pt: Configurações da barra de ferramentas do Devel

en: Views cache cleared.
pt: Cache de views limpo.

en: Flush twig cache
pt: Limpar cache de Twig

en: Twig cache cleared.
pt: Cache do Twig limpo.

en: Theme Rebuild
pt: Tema recriado

en: Flush CSS and JavaScript
pt: Limpar CSS e JavaScript
