Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (30 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Value
am: እሴት

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Recipient
am: ተቀባይ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: types
am: ዓይነቶች

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Autocomplete matching
am: የራሥ-ሙላ ማዛመድ

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት

en: Reference method
am: የማጣቀሻ ስልት

en: Create referenced entities if they don't already exist
am: የሚጣቀሰው አካል ከሌለ ይፈጠር

en: Sort settings
am: የድርድር ቅንብሮች

en: Default selection handler settings
am: ነባራዊ ምርጫ አስከዋኝ ቅንብሮች
