Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Move
mr: सरकवा

en: View
mr: बघा

en: Display
mr: दाखवा

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Sender
mr: पाठवणारा

en: To
mr: प्रति:

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: types
mr: प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत

en: Create referenced entities if they don't already exist
mr: जर अस्तित्वात नसतील तर संदर्भ एंटिटी तयार करा

en: Sort settings
mr: क्रमवारीची सेटिंग्ज
