Nbox (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Subject
oc: Objècte

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: To
oc: A

en: Delta
oc: Dèlta

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Sort by
oc: Triar per

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Messages
oc: Messatges

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Bundle
oc: Paquet

en: Filter settings
oc: Paramètres del filtre

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Relative date
oc: Data relativa

en: Master
oc: Maître
