Nbox (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Subject
tr: Konu

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Move
tr: Taşı

en: View
tr: Görüntüle

en: Display
tr: Gösterim

en: Attachment
tr: Ek

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Sender
tr: Gönderen

en: Move to folder
tr: Klasöre taşı

en: To
tr: Kime

en: Published
tr: Yayında

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Filter by
tr: Filtrele:

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Compose
tr: Oluştur

en: Folder
tr: Klasör

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Messages
tr: İletiler

en: Deleted
tr: Silindi

en: Reference
tr: Kaynak

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Manage folders
tr: Dosya yönetimi

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: types
tr: tipler

en: Mailbox
tr: Posta kutusu

en: About
tr: Hakkında

en: Sort direction
tr: Sıralama yönü

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Filter settings
tr: Filtre ayarları

en: Draft
tr: Taslak

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Relative date
tr: Göreli tarih

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın

en: Autocomplete (Tags style)
tr: Otomatik tamamlama (Etiketler stili)

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Create referenced entities if they don't already exist
tr: Eğer yoksa, başvurulan varlıkları oluştur

en: Sort settings
tr: Sıralama ayarları

en: Include the anonymous user in the matched entities.
tr: Eşleşen varlıklara anonim kullanıcıyı dahil et.

en: Default selection handler settings
tr: Varsayılan seçim denetleyici ayarları
