Nbox (8.x-1.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Subject
gl: Asunto

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Move
gl: Mover

en: View
gl: Ver

en: Display
gl: Visualización

en: Attachment
gl: Anexo

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Page
gl: Páxina

en: Inbox
gl: Bandexa de entrada

en: To
gl: Para

en: Published
gl: Publicado

en: Authored by
gl: Creado por

en: Filter by
gl: Filtrar por

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Sent
gl: Enviado

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: to
gl: a

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Deleted
gl: Borrado

en: Reference
gl: Referencia

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Restore
gl: Restaurar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: types
gl: tipos

en: About
gl: Información

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Bundle
gl: Paquete

en: Filter settings
gl: Axustes do filtro

en: Draft
gl: Borrador

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: An autocomplete text field.
gl: Un campo de texto autocompletado.

en: Type of item to reference
gl: Tipo de artigo a referenciar

en: Reference method
gl: Método de referencia
