Nbox Search API (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Subject
id: Judul

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Asc
id: Urutan turun
