Neibers (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (74 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Administer
hr: Administriraj

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Icon
hr: Ikona

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Menu
hr: Izbornik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Page
hr: Stranica

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Authored by
hr: Autor

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: Configuration
hr: Postavke

en: Order
hr: Redoslijed

en: Template
hr: Predložak

en: Profile
hr: Profil

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Sources
hr: Izvori

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Workflow
hr: Tijek

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Translation
hr: Prijevod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Usage
hr: Upotreba

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Billing information
hr: Informacije o naplati

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: File to import not found.
hr: Datoteka za uvoz nije nađena.

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Powered by Drupal
hr: Pokreće Drupal

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: Find and manage content.
hr: Pretraga i upravljanje sadržajem

en: Asc
hr: Uzlazno
