Neibers (8.x-1.1) - en to fi translation catalogue (151 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Article
fi: Artikkeli

en: Comments
fi: Kommentit

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Test
fi: Testi

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Icon
fi: Ikoni

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Picture
fi: Kuva

en: Continue
fi: Jatka

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Comment
fi: Kommentti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: State
fi: Tila

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Order
fi: Järjestys

en: Profile
fi: Profiili

en: Process
fi: Suorita

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Sources
fi: Lähteet

en: Front page
fi: Etusivu

en: Constants
fi: Vakiot

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: User Management
fi: Käyttäjien hallinta

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Transition
fi: Sivunsiirto

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Product type
fi: Tuotetyyppi

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Translation
fi: Käännös

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Server
fi: Palvelin

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Usage
fi: Käyttö

en: Values
fi: Arvot

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Billing information
fi: Laskutustiedot

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: File to import not found.
fi: Tuotavaa tiedostoa ei löytynyt.

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Sales
fi: Myynti

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Migration
fi: Migraatio

en: Bundle
fi: Paketti

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Elements
fi: Elementit

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Product attributes
fi: Tuotteen attribuutit

en: Customer Information
fi: Asiakkaan tiedot

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Shipping information
fi: Toimitustiedot

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: User interface translation
fi: Käyttöliittymän kääntäminen

en: Workflow type
fi: Työnkulun tyyppi

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Configuration synchronization
fi: Asetusten synkronointi

en: Import and export your configuration.
fi: Tuo ja vie sivuston asetuksia.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
fi: Syötä pilkulla erotettu lista. Esimerkiksi: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Order activity
fi: Tilauksen tapahtumat

en: Entity action
fi: Kokonaisuuden toiminto

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
