Neibers (8.x-3.0) - en to ast translation catalogue (65 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Article
ast: Artículu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Tags
ast: Etiquetes

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Test
ast: Preba

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Image
ast: Imaxe

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Parent
ast: Padre

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Import
ast: Importar

en: Export
ast: Esportar

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Menu
ast: Menú

en: Picture
ast: Imaxe

en: Continue
ast: Siguir

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: All
ast: Too

en: Page
ast: Páxina

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Add new comment
ast: Amestar comentariu nuevu

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Order
ast: Orde

en: Profile
ast: Perfil

en: Sources
ast: Fontes

en: Front page
ast: Páxina d'entamu

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: Revert
ast: Desfacer

en: Log out
ast: Desconeutar

en: Your message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión

en: Basic page
ast: Páxina básica
