Neibers (8.x-3.0) - en to el translation catalogue (145 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Article
el: Άρθρο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: File
el: Αρχείο

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Test
el: Δοκιμή

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Image
el: Εικόνα

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Picture
el: Εικόνα

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Add condition
el: Προσθήκη συνθήκης

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: View all
el: Εμφάνιση όλων

en: Align
el: Στοίχιση

en: Color
el: Χρώμα

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Order
el: Σειρά

en: Profile
el: Προφίλ

en: Process
el: Επεξεργασία

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Sources
el: Πηγές

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Constants
el: Σταθέρες

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Display label
el: Ετικέτα πεδίου

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Usage
el: Χρήση

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: File to import not found.
el: Το αρχείο προς εισαγωγή δεν βρέθηκε.

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Delete all revisions
el: Διαγραφή όλων των αναθεωρήσεων

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Alert
el: Συναγερμός

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Asc
el: Αύξ

en: Hide empty column
el: Απόκρυψη κενής στήλης

en: Wide
el: Πλατύ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: User interface translation
el: Μετάφραση διεπαφής χρήστη

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Configuration synchronization
el: Συγχρονισμός παραμετροποίησης

en: Import and export your configuration.
el: Εισαγωγή και εξαγωγή των ρυθμίσεων σας.

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Website feedback
el: Σχόλια για τον ιστότοπο

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων διαχωρισμένων με κόμματα. Για παράδειγμα: Άμστερνταμ, Μεξικό, "Κλίβελαντ, Οχάιο"

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650

en: Narrow
el: Στενό

en: Entity action
el: Ενέργεια για την οντότητα
