Neibers (8.x-3.0) - en to am translation catalogue (48 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Edit
am: አርትእ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Custom
am: ብጁ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Color
am: ቀለም

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Log out
am: ውጣ

en: Display label
am: መሰየሚያውን አሳይ

en: Translation
am: ትርጉም

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Entity action
am: የአካሉ ድርጊት
