Neibers (8.x-3.0) - en to bn translation catalogue (48 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: Picture
bn: ছবি

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Color
bn: রং

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Order
bn: ক্রম

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Sources
bn: উৎস

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
