Neibers (8.x-3.0) - en to he translation catalogue (145 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: File path
he: נתיב לקובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: - None -
he: - ללא -

en: Image
he: תמונה

en: Multiple
he: מרובה

en: Parent
he: אב

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Audio
he: אודיו

en: Menu
he: תפריט

en: Picture
he: תמונה

en: Continue
he: להמשיך

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Custom
he: מותאם

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Revisions
he: גרסאות

en: Field name
he: שם שדה

en: Conditions
he: תנאים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Sortable
he: ניתן למיון

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: View all
he: צפה בכולם

en: Align
he: יישור

en: Color
he: צבע

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Order
he: סידור

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Condition
he: מצב

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Switch
he: החלפה

en: Sources
he: מקורות

en: Front page
he: דף הבית

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Sidebar
he: עמודת צד

en: Log out
he: יציאה

en: Transition
he: מעבר שקפים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Product type
he: סוג מוצר

en: Video
he: וידאו

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: Revision
he: גרסה

en: Display label
he: תצוגת תווית

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Client
he: לקוח

en: Apply
he: החל

en: Translation
he: תרגום

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Server
he: שרת

en: Administrator
he: מנהל

en: Usage
he: שימוש

en: Values
he: ערכים

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Default order
he: סדר ברירת מחדל

en: About
he: אודות

en: Column
he: עמודה

en: Default sort
he: מיון ברירת מחדל

en: - Select -
he: - בחירה -

en: File to import not found.
he: קובץ ליבוא לא נמצא.

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Migration
he: מיגרציה

en: Bundle
he: חבילה

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Change password
he: שנה סיסמה

en: Field permissions
he: הרשאות שדה

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: User interface translation
he: תרגום הממשק

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: Configuration synchronization
he: סינכרון הגדרות

en: Import and export your configuration.
he: יבוא ויצוא של הגדרות.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
