Neibrs (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Home
pt: Início

en: Help
pt: Ajuda

en: Icon
pt: Ícone

en: Page title
pt: Título da página

en: Configuration
pt: Configurações

en: Tabs
pt: Abas

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: About
pt: Sobre

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Your shopping cart is empty.
pt: Seu carrinho de compras está vazio.

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary tabs display toggle
pt: Alterna abas primárias

en: narrow
pt: estreito

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário

en: Basic HTML
pt: HTML básico

en: Restricted HTML
pt: HTML restrito
