Neibrs (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Help
de: Hilfe

en: Icon
de: Symbol

en: Page title
de: Seitentitel

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: About
de: Über

en: Navigate
de: Navigieren

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Platform
de: Plattform

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Your shopping cart is empty.
de: Ihr Warenkorb ist leer.

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Full HTML
de: Vollständiges HTML

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Primary tabs display toggle
de: Umschalter für die Anzeige des Haupt-Reiters

en: narrow
de: schmal

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Basic HTML
de: Einfaches HTML

en: Restricted HTML
de: Eingeschränktes HTML
