Neibrs (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Help
hi: मदद

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Tabs
hi: टैब्स

en: About
hi: के बारे में

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Full HTML
hi: पूर्ण एच टी एम एल

en: Primary tabs display toggle
hi: प्राथमिक टैब टॉगल प्रदर्शित करते हैं

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू

en: Basic HTML
hi: साधरण एच टी एम एल

en: Restricted HTML
hi: प्रतिबंधित एचटीएमएल
