Neibrs (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Help
id: Bantuan

en: Icon
id: Ikon

en: Page title
id: Judul halaman

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: About
id: Tentang

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Platform
id: Perangkat

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Your shopping cart is empty.
id: Keranjang belanja Anda kosong.

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna

en: Basic HTML
id: HTML dasar

en: Restricted HTML
id: HTML terbatas
