Neibrs (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Help
it: Aiuto

en: Icon
it: Icona

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Configuration
it: Configurazione

en: Tabs
it: Schede

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: About
it: Informazioni

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Your shopping cart is empty.
it: Il carrello è vuoto.

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Site branding
it: Branding del sito

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto
