Neibrs (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: Help
pt: Ajuda

en: Icon
pt: Ícone

en: Page title
pt: Título da página

en: Configuration
pt: Configuração

en: Tabs
pt: Separadores

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: About
pt: Sobre

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Full HTML
pt: HTML Completo

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Primary tabs display toggle
pt: Alternar exibição dos separadores principais

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: User account menu
pt: Menu de utilizador

en: Basic HTML
pt: HTML Básico

en: Restricted HTML
pt: HTML Restrito
