Neibrs (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Help
ro: Ajutor

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Configuration
ro: Configurație

en: Tabs
ro: Taburi

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: About
ro: Despre

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Your shopping cart is empty.
ro: Coșul dumneavoastră de cumpărături este gol.

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary tabs display toggle
ro: Comutator de afișare a taburilor primare

en: narrow
ro: îngust

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
