Neibrs (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Help
ru: Справка

en: Icon
ru: Иконка

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: About
ru: Информация

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Platform
ru: Платформа

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Your shopping cart is empty.
ru: Корзина пуста.

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Primary tabs display toggle
ru: Переключение отображения основных вкладок

en: narrow
ru: узкий

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Restricted HTML
ru: Ограниченный HTML
