Neibrs (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Help
uk: Довідка

en: Icon
uk: Іконка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: About
uk: Про модуль

en: Navigate
uk: Навігація

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Platform
uk: Платформа

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Your shopping cart is empty.
uk: Ваш кошик порожній.

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Primary tabs display toggle
uk: Перемикач відображення первинних вкладок

en: narrow
uk: вузький

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML
