Neon (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Error
id: Kesalahan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
