Nepali calendar (8.x-1.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (12 entries)

en: Date
gu: તારીખ

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: About
gu: વિશે

en: 1
gu: ૧

en: Uses
gu: ઉપયોગો
