Nepali calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to am translation catalogue (6 entries)

en: Date
am: ቀን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ
