Nepali calendar (8.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (9 entries)

en: Date
mr: दिनांक

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Date format
mr: तारीख आराखडा
