Nested Entity Reference Formatter (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: None
ja: なし

en: Field
ja: フィールド

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: About
ja: アバウト

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ja: エンティティ %entity_type: %entity_id ( %bundle_name バンドルで %field_name を使用したもの) の描画中に再帰的なレンダリングが検出されました。レンダリングを停止します。
