Nested Entity Reference Formatter (8.x-1.35) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: None
nl: Geen

en: Field
nl: Veld

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Above
nl: Boven

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: About
nl: Over

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Visually Hidden
nl: Visueel verborgen

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
nl: Recursieve rendering gedetecteerd bij weergave van entiteit %entity_type: %entity_id, bij gebruik van veld %field_name in bundel %bundle_name. Renderen is gestopt.
