NewsFlash (8.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Submitted by
it: Inviato da

en: Style
it: Stile

en: on
it: il

en: Font settings
it: Impostazioni caratteri

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Page settings
it: Impostazioni pagina

en: Black
it: Nero

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
