NewsPlus Lite (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Search
uk: Пошук

en: Help
uk: Довідка

en: Menu
uk: Меню

en: Submitted by
uk: Відправив(а)

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Published
uk: Опубліковано

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Banner
uk: Банер

en: ago
uk: тому

en: on
uk: увімкнено

en: mobile
uk: мобільний

en: wide
uk: широкий

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: desktop
uk: робочий стіл

en: Scroll to top
uk: Прокручування нагору

en: Footer Third
uk: Нижній колонтитул 3

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
uk: Гнучка, адаптивна тема, з великою кількістю областей та можливістю зміни кольору, з підтримкою компоновки "mobile-first" (в першу чергу для мобільних пристроїв).

en: tablet
uk: планшет
