Next.js (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Settings
id: Pengaturan

en: Back
id: Kembali

en: Field
id: Bidang

en: Preview
id: Pratinjau

en: Site
id: Situs

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Width
id: Lebar

en: Path alias
id: Alias jalur

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Base URL
id: URL dasar

en: Web services
id: Layanan web

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity types
id: Jenis entitas

en: Language Code
id: Kode Bahasa
