Next.js (1.6.0) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Development
de: Entwicklung

en: None
de: Keine

en: Settings
de: Einstellungen

en: Back
de: Zurück

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Paths
de: Pfade

en: Site
de: Website

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Field name
de: Feldname

en: Width
de: Breite

en: Path alias
de: Pfad-Alias

en: Enable debug mode
de: Debug-Modus einschalten

en: Unpublished
de: Nicht veröffentlicht

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Sites
de: Websites

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Experimental
de: Experimentell

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: Language Code
de: Sprachkürzel

en: Access token expiration time
de: Ablaufzeit der Zugriffstoken

en: Preview URL
de: Vorschau-URL

en: Preview Mode
de: Vorschaumodus
