Next.js (1.6.1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Development
fa: توسعه

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Paths
fa: مسیرها

en: Site
fa: سایت

en: Published
fa: منتشر شده

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Width
fa: عرض

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: Plugin
fa: افزونه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Base URL
fa: آدرس پایه

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته
